Після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну органічні компанії зазнали найрізноманітніших негативних наслідків війни та воєнних дій. Тому Органічна ініціатива прийняла рішення створити Грантову програму «Підтримка органічного сектору в Україні» задля підтримки виробників органічних продуктів та інших операторів ринку, збереження та посилення спроможності органічного сектору України у середньо- та довгостроковій перспективі.

Грантова програма «Підтримка органічного сектору в Україні»

Мета грантової програми

Підтримка виробників органічних продуктів, збереження та посилення спроможності органічного сектору України у середньо- та довгостроковій перспективі.

Другий етап грантової програми був спрямований на посилення спроможності органічного сектору, підтримку органічних операторів, виробників та переробників органічних сертифікованих харчових продуктів з акцентом на збут, продажі та маркетинг на внутрішньому ринку.

Учасники програми

Оператори органічного ринку, надавачі послуг, громадські організації та спілки, що працюють у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції – юридичні особи резиденти України.

Як побудована програма

Грантова програма складається з кількох етапів.

На першому етапі підтримка була надана перш за все мікро-, малим та середнім підприємствам та малим виробникам, площі яких розташовані на території Житомирської, Київської, Чернігівської, Харківської та Сумської областей, що були окуповані протягом перших місяців вторгнення, або території інших областей, які постраждали від активних бойових дій. Результати 1-го етапу ви можете дізнатися тут.

На 2-му етапі  грантової програми 34 оператори органічного ринку отримали гранти на реалізацію проектів на загальну суму 150 тис доларів США. Максимальний розмір підтримки на одну заявку становив 5 тисяч доларів США в гривневому еквіваленті (орієнтовно 180 тис. гривень).

Результати 2-го етапу ви можете дізнатися тут.

Формати підтримки та головні результати:

На першому етапі підтримка була надана у вигляді фінансової підтримки та безкоштовного надання біо-добрив та засобів захисту.

Важливим на 2-му етапі було створення передумов для збереження та подальшого розвитку органічного сектору України. Була надана підтримка ініціативам, що сприятимуть відновленню економічної спроможності операторів та надавачів послуг органічного ринку.

Загальна сума грошової та матеріальної підтримки склала 367 000 доларів США. 

РЕЗУЛЬТАТИ ПРОЕКТУ

Донори і партнери

Залучено 11 партнерів та донорів з 9 країн ЄС та світу

Масштаб

Підтримано понад 115  операторів органічного ринку України

Бюджет

Загальна сума грошової та матеріальної підтримки склала $366 000