Після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну органічні компанії зазнали найрізноманітніших негативних наслідків війни та воєнних дій. Тому Органічна ініціатива прийняла рішення створити Грантову програму «Підтримка органічного сектору в Україні» задля підтримки виробників органічних продуктів та інших операторів ринку, збереження та посилення спроможності органічного сектору України у середньо- та довгостроковій перспективі.

Грантова програма «Підтримка органічного сектору в Україні»

Мета грантової програми

Підтримка виробників органічних продуктів, збереження та посилення спроможності органічного сектору України у середньо- та довгостроковій перспективі.

Другий етап грантової програми буде спрямований на посилення спроможності органічного сектору, підтримку органічних операторів, виробників та переробників органічних сертифікованих харчових продуктів з акцентом на збут, продажі та маркетинг на внутрішньому ринку.

Учасники програми

Оператори органічного ринку, надавачі послуг, громадські організації та спілки, що працюють у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції – юридичні особи резиденти України.

Як побудована програма

Грантова програма складається з кількох етапів.

На першому етапі підтримка була надана перш за все мікро-, малим та середнім підприємствам та малим виробникам, площі яких розташовані на території Житомирської, Київської, Чернігівської, Харківської та Сумської областей, що були окуповані протягом перших місяців вторгнення, або території інших областей, які постраждали від активних бойових дій. Результати 1-го етапу ви можете дізнатися тут.

 

На 2-му етапі планується підтримати орієнтовно 30 заявок на загальну суму 150 тис доларів США. Максимальний розмір підтримки на одну заявку становить 5 тисяч доларів США в гривневому еквіваленті (орієнтовно 180 тис. гривень). Результати розгляду заявок будуть оголошені до кінця вересня 2022 р., орієнтовний початок реалізації діяльності – початок-середина жовтня 2022 р.

 

 

Які формати підтримки можуть бути надані

На першому етапі підтримка була надана у вигляді фінансової підтримки та безкоштовного надання біо-добрив та засобів захисту.

Важливим на 2-му етапі є створення передумов для збереження та подальшого розвитку органічного сектору України. Надаватиметься підтримка ініціативам, що сприятимуть відновленню економічної спроможності операторів та надавачів послуг органічного ринку.

РЕЗУЛЬТАТИ ПРОЕКТУ

Донори і партнери

Залучено 11 партнерів та донорів з 9 країн ЄС та світу

Масштаб

Підтримано понад 83  оператори органічного ринку України

Бюджет

Надана підтримка на суму $ 183 000