Пропонуємо вашій увазі “Річний звіт об’єднання «Органічна ініціатива» 2022”.

Об’єднання «Органічна ініціатива» розпочало свою роботу в квітні 2020 року, об’єднавши учасників органічного сектору України з метою розширення ринку, а також для збільшення обсягів торгівлі українськими органічними продуктами на внутрішньому та зовнішньому ринках.

У 2020-2021 роках була проведена значна робота по підготовці та запуску комунікаційної кампанії з просування органічних харчових продуктів у діджитал каналах та соціальних мережах. Зокрема, в другій половині 2020 року було проведено дослідження знань та ставлення українських споживачів до органічних продуктів, а в першій половині 2021 року було розроблено та запущено комунікаційну кампанію з популяризації органічних сертифікованих харчових продуктів для споживачів України.

Перший етап кампанії з просування органічних продуктів стартував наприкінці травня в онлайн форматі та вже має більше 9 мільйонів переглядів. Старт другого етапу було заплановано на початок 2022 року.
17 лютого було проведено зустріч з виробниками, презентовано та попередньо схвалено план другого етапу (що мав тривати півроку) кампанії з просування органічних сертифікованих харчових продуктів із залученням лідерів думок та самих виробників.

Загалом, діяльність Органічної ініціативи ведеться робочими групами за напрямками:

 • «Підвищення попиту на органічну продукцію в Україні» – у рамках роботи цієї групи готувалась кампанія з просування органічних продуктів.
 • «Впровадження органічних продуктів в школах і садочках України» – діяльність здійснюється в рамках меморандуму між посольством Швейцарії, першою леді України та іншими партнерами щодо реформи харчування у закладах освіти за підтримки Швейцарії в рамках швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України».
 • «Розвиток органічного ринку» – діяльність робочої групи до 24 лютого 2022 року велася з фокусом на розвитку каналів продажу органічних сертифікованих продуктів в Україні та заради сприяння розвитку торгівлі органічними сертифікованими продуктами в каналах рітейлу.
 • «Політичний діалог» – участь в робочій групі Мінагрополітики з розвитку органічного виробництва.

24 лютого, у зв’язку з широкомасштабним вторгненням росії в Україну, діяльність об’єднання була на кілька тижнів призупинена. Наприкінці березня, враховуючи поточну на той момент ситуацію на органічному ринку, Органічна ініціатива оприлюднила звернення щодо підтримки органічного сектору в умовах війни та започаткувала грантову програму «Підтримка органічного сектору в Україні».

У 2022 року члени об’єднання вирішили зосередити свою роботу на 2 напрямках:
а) на підтримці органічних виробників на внутрішньому ринку через грантову програму,
б) на зовнішньому ринку через постійну комунікацію з експортерами, імпортерами та владою задля підтримки експорту органічної продукції з України.

Продовжилась також діяльність в рамках робочих груп «Політичний діалог» та «Впровадження органічних продуктів школах і садочках України», але повністю зупинена діяльність з просування органічних харчових продуктів на внутрішньому ринку України.

Серед ключових досягнень об’єднання 2022 року можна виділити такі:

 1. Органічна ініціатива не тільки продовжила свою активну роботу в умовах війни, а й змогла заручитись підтримкою міжнародних партнерів та налагодити нові партнерства, зокрема, до підтримки грантової програми залучені 11 партнерів з 9 країн світу.
 2. Органічна ініціатива розробила та реалізувала ефективну систему надання малих грантів в органічному секторі. Така система створена вперше: від формування команди грантової програми, розробки пакету документів та критеріїв її роботи, до фінального моніторингу виконання грантів.
 3. У рамках двох етапів грантової програми «Підтримка органічного сектору в Україні» було надано підтримку більше ніж 100 операторам органічного ринку на загальну суму еквівалентну
  367 тис доларів США.
 4. В 2022 році було створено офіційний вебсайт Органічної ініціативи www.organicinitiative.org.ua, який містить опис діяльності, реалізованих проєктів, ключові новини органічного сектору України та цінні матеріали українською та англійською мовами.
 5. В березні та липні проведено два опитування з метою аналізу поточного стану та потреб органічного бізнесу в Україні.
 6. Разом з партнерами підготовлено публікацію «Аналіз українського органічного сектору. 8 місяців від початку повномасштабної війни в Україні»
 7. Органічна ініціатива активно долучалась до організації та проведення міжнародних заходів, що сприяло ефективності комунікацій та знаходженню нових партнерів, донорів, поширенню важливої інформації та закликів Органічної ініціативи: 23 червня проведена онлайн конференція «Експорт органічної продукції в умовах війни», 23 вересня проведено Органічний день в Україні, а 22 листопада відбулося офіційне відкриття міжнародного онлайн-заходу «Organic Export Days 2022 – Ukraine, Albania, Serbia»
 8. Упродовж 2022-го року зусиллями Органічної ініціативи було зібрано та оприлюднено в українських та міжнародних засобах масової інформації історії органічних операторів з України.

Запрошуємо до співпраці з Органічною ініціативою!

Скачати повний текст звіту можна за лінком:

Поділитися