У жовтні-грудні 2022 року реалізований уже другий в цьому році етап спільного благодійного проєкту. Внутрішньо переміщені особи (ВПО), які проживають в екопоселеннях та якими опікуються організації Global Ecovillage Network Ukraine та НГО «Пермакультура в Україні», отримали благодійну підтримку у вигляді органічних сертифікованих продуктів українських виробників. Донор проєкту – Асоціація «Дунайська Соя», виконавцем і координатором стало обʼєднання «Органічна ініціатива»

У рамках проєкту загалом упродовж 22го року закуплено 10 357 кг продуктів у органічних операторів в розрахунку на 900 осіб. Зокрема, на 2му етапі викуплено та передано понад 6600 кг для 500 людей. На другому етапі проєкту органічна продукція  відправлена до 500 людей в 37 екопоселеннях, що у 12 областях України (Житомирська, Полтавська, Черкаська, Харківська, Дніпропетровська, Івано-Франківська, Сумська, Київська, Тернопільська, Львівська, Миколаївська Кіровоградська). Регіони походження ВПО: Донецьк, Запоріжжя, Житомир, Київ, Луганськ, Миколаїв, Одеса, Суми, Харків, Херсон, Чернігів. 

Для об’єднання “Органічна ініціатива” важливо в цьому благодійному проєкті зокрема те, що, окрім благодійної підтримки українців, що вимушені стати переселенцями, цей проєкт мав позитивний вплив на органічний сектор, адже загалом у 2022-му році вдалося збільшити обсяг продажів органічної продукції на внутрішньому ринку Україні на суму понад 800 тис. грн. і таким чином підтримати збут 10 органічних сертифікованих операторів у найважчий для бізнесу час.

За розрахунками організаторів проєкту, харчових продуктів, які отримають ВПО,  вистачить для забезпечення бакалійними продуктами їхніх родин упродовж 2-3 місяців.
Категорії органічних продуктів, які закуплені:  бобові (сочевиця, квасоля), борошно двох видів (пшеничне вищого сорту та житнє цільнозернове), крупи (гречана, пшенична, пшоняна), консервація овочева (паста томатна), олія соняшникова двох видів – рафінована й нерафінована.

Постачальниками у рамках 2го етапу проєкту стали органічні компанії “Екород”, Ahimsa, “Стодола”.

Поділитися